TubePress - en to el translation catalogue (171 entries)

en: next
el: επόμενο

en: prev
el: Προηγ.

en: Author
el: Κατατέθηκε από

en: Category
el: Κατηγορία

en: Description
el: Περιγραφή

en: ID
el: Ταυτότητα

en: Keywords
el: Λέξεις-κλειδιά

en: Title
el: Τίτλος

en: Date posted
el: Ημερομηνία Καταχώρησης

en: Runtime
el: χρόνος εκτέλεσης

en: View count
el: Δείτε μετράνε

en: Order videos by
el: Βίντεο Ταξινόμηση κατά

en: relevance
el: συνάφεια

en: view count
el: δείτε μετρούν

en: rating
el: βαθμολογία

en: randomly
el: τυχαία

en: position in a playlist
el: θέση σε μια playlist

en: comment count
el: Comment count

en: length
el: μήκος

en: title
el: | Title                            =

en: date published (newest first)
el: νία κυκλοφορίας (πρώτα η πιο πρόσφατη)

en: date published (oldest first)
el: ημερομηνία δημοσίευσης και (παλαιότερα πρώτα)

en: Video %s not found
el: Βίντεο %s δεν βρέθηκε

en: No matching videos
el: Δεν υπάρχουν βίντεο που να ταυτίζονται

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Maximum number of characters to display in video descriptions. Set to 0 for no limit.
el: Μέγιστος αριθμός των χαρακτήρων που εμφανίζονται στις περιγραφές των βίντεο. Ορίζεται σε 0 για χωρίς όριο.

en: Height (px) of thumbs
el: Ύψος (px) από τους αντίχειρες

en: Default is 90.
el: Η προεπιλογή είναι 90.

en: Width (px) of thumbs
el: Πλάτος (px) από τους αντίχειρες

en: Default is 120.
el: Η προεπιλογή είναι 120.

en: Use relative dates
el: Χρησιμοποιήστε σχετικές ημερομηνίες

en: e.g. "yesterday" instead of "November 3, 1980".
el: π.χ.  "χθες " αντί για  "3, Νοέμβρη 1980 ".

en: Advanced
el: Προηγμένο

en: Date format
el: Μορφή ημερομηνίας

en: Set the textual formatting of date information for videos. See <a href="http://us.php.net/date" target="_blank">date</a> for examples.
el: Ρυθμίστε το κείμενο μορφοποίηση των πληροφοριών ημερομηνίας για βίντεο. Δείτε <a href="http://us.php.net/date">ημερομηνία</a> για παραδείγματα.

en: Video blacklist
el: Βίντεο μαύρη λίστα

en: A list of video IDs that should never be displayed.
el: Μια λίστα αναγνωριστικών βίντεο που δεν πρέπει ποτέ να εμφανιστεί.

en: Enable debugging
el: Ενεργοποίηση εντοπισμού σφαλμάτων

en: If checked, anyone will be able to view your debugging information. This is a rather small privacy risk. If you're not having problems with TubePress, or you're worried about revealing any details of your TubePress pages, feel free to disable the feature.
el: Αν είναι επιλεγμένο, ο καθένας θα είναι σε θέση να δείτε πληροφορίες εντοπισμού σφαλμάτων σας. Αυτό είναι ένα μάλλον μικρό κίνδυνο της ιδιωτικής ζωής. Αν δεν είστε έχοντας προβλήματα με TubePress, ή είστε ανησυχούν για αποκαλύπτοντας όλες τις λεπτομέρειες των σελίδων TubePress σας, μη διστάσετε να απενεργοποιήσετε τη λειτουργία.

en: Enable API cache
el: Ενεργοποίηση API cache

en: Default is 20. Maximum is 50.
el: Η προεπιλογή είναι 20. Η μέγιστη είναι 50.

en: Show pagination above thumbnails
el: Εμφάνιση σελιδοποίηση παραπάνω εικονίδια

en: Show pagination below thumbnails
el: Εμφάνιση σελιδοποίηση παρακάτω μικρογραφίες

en: Use high-quality thumbnails
el: Χρήση υψηλής ποιότητας μικρογραφίες

en: <a href="http://wikipedia.org/wiki/Ajax_(programming)" target="_blank">Ajax</a>-enabled pagination
el: <a href="http://wikipedia.org/wiki/Ajax_(programming)">Ajax</a>-enabled σελιδοποίηση

en: Only applies to galleries that span multiple pages.
el: Ισχύει μόνο για στοές που εκτείνονται σε πολλές σελίδες.

en: Max height (px)
el: Μέγιστο ύψος (px)

en: Default is 350.
el: Η προεπιλογή είναι 350.

en: Default is 425.
el: Η προεπιλογή είναι 425.

en: Thumbnails
el: Μικρογραφίες

en: Feed
el: Τροφή

en: Cache
el: Προσωρινή μνήμη

en: in a "detached" location (see the documentation)
el: σε μια  "ανεξάρτητο " θέση (δείτε την τεκμηρίωση)

en: Thumbnails per page
el: Μικρογραφίες ανά σελίδα

en: Show each video's...
el: Εμφάνιση κάθε βίντεο ...

en: Enable JavaScript API
el: Ενεργοποίηση JavaScript API

en: Allow TubePress to communicate with the embedded video player via JavaScript. This incurs a very small performance overhead, but is required for some features.
el: Αφήστε TubePress να επικοινωνούν με το ενσωματωμένο πρόγραμμα αναπαραγωγής βίντεο μέσω JavaScript. Αυτό συνεπάγεται μια πολύ μικρή επιβάρυνση επιδόσεις, αλλά είναι απαραίτητη για ορισμένα χαρακτηριστικά.

en: Play videos sequentially without user intervention
el: Αναπαραγωγή βίντεο διαδοχικά χωρίς παρέμβαση του χρήστη

en: When a video finishes, this will start playing the next video in the gallery.
el: Όταν ένα βίντεο τελειώνει, αυτό θα αρχίσει να παίζει το επόμενο βίντεο στην gallery.

en: Enable HTTPS
el: Ενεργοποίηση HTTPS

en: Serve thumbnails and embedded video player over a secure connection.
el: Σερβίρετε μικρογραφίες και ενσωματωμένο πρόγραμμα αναπαραγωγής βίντεο μέσω ασφαλούς σύνδεσης.

en: Provider default
el: Default Provider

en: Implementation
el: Υλοποίηση

en: The brand of the embedded player. Default is the provider's player (YouTube, Vimeo, etc).
el: Η μάρκα του ενσωματωμένου player. Η προεπιλογή είναι παίκτης του παρόχου (YouTube, Vimeo, κλπ).

en: Not all sort orders can be applied to all gallery types. See the <a href="http://tubepress.com/documentation" target="_blank">documentation</a> for more info.
el: Δεν είναι όλες οι παραγγελίες του είδους μπορεί να εφαρμοστεί σε όλους τους τύπους γκαλερί. Δείτε το <a href="http://tubepress.com/documentation">τεκμηρίωση</a> για περισσότερες πληροφορίες.

en: Cache directory
el: Κατάλογος Cache

en: Leave blank to attempt to use your system's temp directory. Otherwise enter the absolute path of a writeable directory.
el: Αφήστε το κενό για να επιχειρήσετε να χρησιμοποιήσετε τον κατάλογο temp του συστήματός σας. Διαφορετικά εισάγετε την απόλυτη διαδρομή του ένα εγγράψιμο κατάλογο.

en: Cache expiration time (seconds)
el: Cache ώρα λήξης (δευτερόλεπτα)

en: Store API responses in a cache file to significantly reduce load times for your galleries at the slight expense of freshness.
el: Κατάστημα απαντήσεις API σε ένα αρχείο cache για να μειώσουν αισθητά τους χρόνους φόρτωσης για τις γκαλερί σας στο μικρό βάρος της φρεσκάδας.

en: Cache entries will be considered stale after the specified number of seconds. Default is 3600 (one hour).
el: Καταχωρήσεις Cache θα πρέπει να θεωρείται μπαγιάτικο μετά τον καθορισμένο αριθμό δευτερολέπτων. Η προεπιλογή είναι 3600 (μία ώρα).

en: Only show options applicable to...
el: Μόνο δείτε τις επιλογές που ισχύουν για ...

en: Cache cleaning factor
el: Cache παράγοντα καθαρισμού

en: Which videos?
el: Ποια βίντεο;

en: If you enter X, the entire cache will be cleaned every 1/X cache writes. Enter 0 to disable cache cleaning.
el: Αν εισάγετε X, το σύνολο της προσωρινής μνήμης θα πρέπει να καθαρίζονται κάθε 1 / cache X γράφει. Εισάγετε 0 για να απενεργοποιήσετε τον καθαρισμό cache.

en: Per-page sort order
el: Ανά σελίδα σειρά ταξινόμησης

en: Theme
el: Θέμα

en: Additional sort order applied to each individual page of a gallery
el: Πρόσθετες σειρά ταξινόμησης εφαρμόζεται σε κάθε σελίδα της gallery

en: The TubePress theme to use for this gallery. Your themes can be found at <code>%s</code>, and default themes can be found at <code>%s</code>.
el: Το θέμα TubePress να χρησιμοποιήσετε για αυτό το άλμπουμ. Θέματα που σας μπορεί να βρεθεί στο <code>%s</code>, και τα θέματα προεπιλογή μπορεί να βρεθεί στο <code>%s</code>.

en: HTTP method
el: HTTP μέθοδος

en: Continue playing the video until the user stops it.
el: Συνεχίστε να παίζετε το βίντεο μέχρι ο χρήστης να σταματήσει.

en: Defines the HTTP method used in most TubePress Ajax operations
el: Καθορίζει το HTTP μέθοδος που χρησιμοποιείται στις περισσότερες TubePress επιχειρήσεις Ajax

en: Show title and rating before video starts
el: Εμφάνιση τίτλου και βαθμολόγηση πριν το βίντεο ξεκινά

en: normally (at the top of your gallery)
el: κανονικά (στην κορυφή της γκαλερί σας)

en: in a popup window
el: σε ένα αναδυόμενο παράθυρο

en: Maximum total videos to retrieve
el: Μέγιστο συνολικό βίντεο για να ανακτήσετε

en: from the video's original YouTube page
el: από την αρχική σελίδα του YouTube το βίντεο

en: This can help to reduce the number of pages in your gallery. Set to "0" to remove any limit.
el: Αυτό μπορεί να βοηθήσει να μειώσει τον αριθμό των σελίδων σας στην γκαλερί σας. Ρύθμιση για  "0" την κατάργηση κάθε περιορισμού.

en: from the video's original Vimeo page
el: από την αρχική σελίδα Vimeo του βίντεο

en: Note: this option cannot be used with the "randomize thumbnails" feature.
el: Σημείωση: Αυτή η επιλογή δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί με το  "τυχαίο μικρογραφίες " χαρακτηριστικό.

en: with FancyBox
el: με FancyBox

en: Restrict search results to videos from author
el: Περιορισμός των αποτελεσμάτων αναζήτησης σε βίντεο από το συγγραφέα

en: with TinyBox
el: με TinyBox

en: A YouTube or Vimeo user name. Only applies to search-based galleries.
el: Ένα όνομα χρήστη YouTube ή το Vimeo. Ισχύει μόνο για αναζήτηση με βάση γκαλερί.

en: with jqModal
el: με jqModal

en: Use "fluid" thumbnails
el: Χρησιμοποιήστε το  "υγρό " μικρογραφίες

en: with Shadowbox
el: με Shadowbox

en: Dynamically set thumbnail spacing based on the width of their container.
el: Δυναμικά να θέσετε το βήμα μικρογραφία με βάση το πλάτος του περιέκτη τους.

en: statically (page refreshes on each thumbnail click)
el: στατικά (σελίδα ανανεώνεται σε κάθε κλικ στις φωτογραφίες)

en: "Lazy" play videos
el: Lazy " αναπαραγωγή βίντε

en: in a new window on its own
el: σε ένα νέο παράθυρο για τη δική της

en: Auto-play each video after thumbnail click.
el: Auto-play κάθε βίντεο μετά κάντε κλικ στο thumbnail.

en: TubePress Options
el: TubePress Επιλογές

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Auto-play all videos
el: Αυτόματη αναπαραγωγή όλων των βίντεο

en: Play each video
el: Παίξτε κάθε βίντεο

en: Player
el: Παίχτης

en: Maximum description length
el: Μέγιστο μήκος περιγραφή

en: Randomize thumbnail images
el: Τυχαίο μικρογραφίες

en: Max width (px)
el: Μέγιστο πλάτος (px)

en: random
el: Τυχαίοι

en: Displays YouTube or Vimeo videos with TubePress
el: Εμφανίζει το YouTube ή το Vimeo βίντεο με TubePress

en: Shortcode keyword
el: Λέξη-κλειδί Shortcode

en: The word you insert (in plaintext, between square brackets) into your posts/pages to display a gallery.
el: Η λέξη που εισάγετε (σε απλό κείμενο, μέσα σε αγκύλες) σε θέσεις / σελίδες σας για να εμφανιστεί μια συλλογή.

en: TubePress shortcode for the widget. See the <a href="http://tubepress.com/documentation" target="_blank">documentation</a>.
el: TubePress shortcode για το widget. Δείτε το <a href="http://tubepress.com/documentation">τεκμηρίωση</a>.

en: Here you can set the default options for TubePress. Each option here can be overridden on a per page/post basis with TubePress shortcodes. See the <a href="http://tubepress.com/documentation" target="_blank">documentation</a> for more information.
el: Εδώ μπορείτε να ορίσετε τις προεπιλεγμένες επιλογές για TubePress. Κάθε επιλογή εδώ μπορεί να αγνοηθεί σε μια βάση ανά σελίδα / post με TubePress ΣΥΝΤΟΜΟΙ. Δείτε το <a href="http://tubepress.com/documentation">τεκμηρίωση</a> για περισσότερες πληροφορίες.

en: Videos uploaded by this Vimeo user
el: Βίντεο μεταφόρτωση από αυτόν τον χρήστη Vimeo

en: Videos this Vimeo user likes
el: Βίντεο αυτός ο χρήστης Vimeo αρέσει

en: Videos this Vimeo user appears in
el: Βίντεο αυτός ο χρήστης εμφανίζεται στο Vimeo

en: Vimeo search for
el: Vimeo αναζήτηση

en: Videos credited to this Vimeo user (either appears in or uploaded by)
el: Βίντεο πιστώνονται σε αυτόν τον χρήστη Vimeo (είτε εμφανίζεται ή μεταφόρτωση από)

en: Videos in this Vimeo channel
el: Βίντεο σε αυτό το Vimeo κανάλι

en: Videos from this Vimeo album
el: Βίντεο από αυτό το λεύκωμα Vimeo

en: Videos from this Vimeo group
el: Βίντεο από αυτή την ομάδα Vimeo

en: Vimeo API "Consumer Key"
el: Vimeo API  "Κλειδί καταναλωτή "

en: <a href="http://vimeo.com/api/applications/new" target="_blank">Click here</a> to register for a consumer key and secret.
el: <a href="http://vimeo.com/api/applications/new">Κάντε κλικ εδώ</a> για να εγγραφείτε για ένα βασικό καταναλωτικό και το μυστικό.

en: Vimeo API "Consumer Secret"
el: Vimeo API  "Secret Καταναλωτών "

en: Main color
el: Κύριο χρώμα

en: Number of "likes"
el: Αριθμός  "αρέσει "

en: Videos related to this YouTube video
el: Βίντεο που σχετίζονται με αυτό το βίντεο από το YouTube

en: today
el: σήμερα

en: all time
el: Όλων των εποχών

en: Average rating
el: Μέση βαθμολογία

en: Number of ratings
el: Αριθμός αξιολογήσεις

en: Fade progress bar and video controls
el: Fade γραμμή προόδου και ελέγχου βίντεο

en: Fade progress bar only
el: Fade γραμμή προόδου μόνο

en: Disable fading - always show both
el: Απενεργοποιήστε το ξεθώριασμα - δείχνουν πάντα τόσο

en: After video playback begins, choose which elements (if any) of the embedded video player to automatically hide.
el: Μετά την αναπαραγωγή βίντεο αρχίζει, να επιλέξουν ποια στοιχεία (αν υπάρχει) του ενσωματωμένο πρόγραμμα αναπαραγωγής βίντεο για την αυτόματη απόκρυψη.

en: YouTube will use this developer key for logging and debugging purposes if you experience a service problem on their end. You can register a new client ID and developer key <a href="http://code.google.com/apis/youtube/dashboard/" target="_blank">here</a>. Don't change this unless you know what you're doing.
el: Το YouTube θα χρησιμοποιήσετε αυτό το κλειδί για την ανάπτυξη για την καταγραφή και τον εντοπισμό σφαλμάτων σκοπούς εάν αντιμετωπίζετε κάποιο πρόβλημα εξυπηρέτησης στο τέλος τους. Μπορείτε να καταχωρήσετε ένα νέο αναγνωριστικό πελάτη και προγραμματιστή κλειδί <a href="http://code.google.com/apis/youtube/dashboard/"> εδώ</a>. Μην αλλάξετε αυτό αν δεν ξέρετε τι κάνετε.

en: Filter "racy" content
el: Φίλτρο  "δημοκρατία " περιεχόμενο

en: Don't show videos that may not be suitable for minors.
el: Να μην εμφανίζονται βίντεο που μπορεί να μην είναι κατάλληλο για ανηλίκους.

en: none
el: καμία

en: moderate
el: Μέτριο

en: strict
el: Αυστηρό

en: Show related videos
el: Δείτε τα σχετικά βίντεο

en: Toggles the display of related videos after a video finishes.
el: Εναλλάσσει την εμφάνιση των σχετικών βίντεο μετά τελειώνει το βίντεο.

en: "Modest" branding
el:  "Μέτρια " σήματα

en: Hide the YouTube logo from the control area.
el: Απόκρυψη το λογότυπο του YouTube από την περιοχή ελέγχου.

en: Show closed captions by default
el: Προβολή κλειστών λεζάντων από προεπιλογή

en: Disable keyboard controls
el: Απενεργοποίηση ελέγχου πληκτρολογίου

en: Show video annotations by default
el: Εμφάνιση σχολιασμούς βίντεο από προεπιλογή

en: Show or hide video controls
el: Εμφάνιση ή απόκρυψη των ελέγχων βίντεο

en: Show controls - load Flash player immediately
el: Εμφάνιση ελέγχους - φορτίο του Flash player αμέσως

en: Show controls - load Flash player when playback begins
el: Εμφάνιση ελέγχους - φορτίο Flash player όταν η αναπαραγωγή αρχίζει

en: Hide controls
el: Απόκρυψη στοιχείων ελέγχου

en: YouTube player theme
el: YouTube player θέμα

en: YouTube limits this to 1,000 results.
el: YouTube περιορίζει σε 1.000 αποτελέσματα.

en: Most videos come with several thumbnails. By selecting this option, each time someone views your gallery they will see the same videos with each video's thumbnail randomized. Note: this option cannot be used with the "high quality thumbnails" feature.
el: Τα περισσότερα βίντεο έρχονται με πολλά εικονίδια. Με αυτήν την επιλογή, κάθε φορά που κάποιος βλέπει γκαλερί σας, θα δείτε το ίδιο βίντεο με τις μικρογραφίες τυχαιοποιημένη κάθε βίντεο. Σημείωση: Αυτή η επιλογή δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί με το  "υψηλής ποιότητας μικρογραφίες " χαρακτηριστικό.

en: reversed position in a playlist
el: αντιστραφεί θέση σε μια playlist

en: Only retrieve embeddable videos
el: Μόνο ανακτήσετε δυνατότητα ενσωμάτωσης βίντεο

en: Some videos have embedding disabled. Checking this option will exclude these videos from your galleries.
el: Μερικά βίντεο έχουν ενσωμάτωση άτομα με ειδικές ανάγκες. Έλεγχος αυτή την επιλογή θα αποκλείσει αυτά τα βίντεο από τις γκαλερί σας.

en: Allow fullscreen playback.
el: Αφήστε πλήρη οθόνη αναπαραγωγής.

en: This YouTube user's "favorites"
el:  "Αγαπημένα " αυτού του χρήστη του YouTube

en: This YouTube playlist
el: Αυτή η λίστα αναπαραγωγής YouTube

en: Most-viewed YouTube videos from
el: Οι περισσότεροι-εμφανίσεις βίντεο στο YouTube από

en: YouTube search for
el: YouTube αναζήτηση

en: Videos from this YouTube user
el: Βίντεο από αυτόν τον χρήστη YouTube

en: JW Player (by Longtail Video)
el: JW Player (με βίντεο Longtail)

en: Background color
el: Χρώμα φόντου

en: Front color
el: Front χρώμα

en: Light color
el: Χρώμα φωτός

en: Screen color
el: Έγχρωμη οθόνη
