TubePress - en to nb translation catalogue (174 entries)

en: "Lazy" play videos
nb: "Lat" avspilling av videoer

en: "Modest" branding
nb: "Beskjeden" merkenavnbygging

en: <a href="http://vimeo.com/api/applications/new" target="_blank">Click here</a> to register for a consumer key and secret.
nb: <a href="http://vimeo.com/api/applications/new">Klikk her</a> for å registrere deg for en forbrukernøkkel og passord

en: <a href="http://wikipedia.org/wiki/Ajax_(programming)" target="_blank">Ajax</a>-enabled pagination
nb: <a href="http://wikipedia.org/wiki/Ajax_(programming)">Ajax</a>-klargjort sidenavigering

en: A YouTube or Vimeo user name. Only applies to search-based galleries.
nb: Et YouTube eller Vimeo brukernavn. Gjelder kun for søkebaserte gallerier.

en: A list of video IDs that should never be displayed.
nb: En liste med video-ID´er som aldri vil vises

en: Additional sort order applied to each individual page of a gallery
nb: Sorteringsrekkefølge som gjelder for hver individuelle side i galleriet

en: Advanced
nb: Avansert

en: After video playback begins, choose which elements (if any) of the embedded video player to automatically hide.
nb: Etter at videoavspillingen begynner, velg hvilke elementer (om noen) som den innbakte videoavspilleren skal skjule automatisk

en: Allow TubePress to communicate with the embedded video player via JavaScript. This incurs a very small performance overhead, but is required for some features.
nb: Tillat at TubePress kommuniserer med den innbakte spilleren via Javascript. Dette fører til en umerkbar ytelsesforverring, men er påkrevd for enkelte funksjoner.

en: Allow fullscreen playback.
nb: Tillatt avspilling i fullskjerm

en: Author
nb: Publisert av

en: Auto-play all videos
nb: Spill av alle videoer automatisk

en: Auto-play each video after thumbnail click.
nb: Spill av hver video automatisk ved klikk på miniatyrbilde.

en: Average rating
nb: Gjennomsnittlig karakter

en: Background color
nb: Bakgrunnsfarge

en: Cache
nb: Bufferminne

en: Cache cleaning factor
nb: Faktor for tømming av bufferminne

en: Cache directory
nb: Mappe for bufferminne

en: Cache entries will be considered stale after the specified number of seconds. Default is 3600 (one hour).
nb: Innsamlet bufferminne vil bli regnet som utgått etter spesifiserte antall sekunder. Standard er 3600 (en time).

en: Cache expiration time (seconds)
nb: Utløpstid på bufferminne (sekunder)

en: Category
nb: Kategori

en: Continue playing the video until the user stops it.
nb: Fortsett avspilling til brukeren stopper manuelt.

en: Dark
nb: Mørk

en: Date format
nb: Datoformat

en: Date posted
nb: Publisert dato

en: Default is 120.
nb: Standard er 120.

en: Default is 20. Maximum is 50.
nb: Standard er 20. Maksimalt tillatt er 50.

en: Default is 350.
nb: Standard er 350.

en: Default is 425.
nb: Standard er 425.

en: Default is 90.
nb: Standard er 90.

en: Defines the HTTP method used in most TubePress Ajax operations
nb: Definerer HTTP-metoden som er benyttet i de fleste TubePress Ajax-operasjoner

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Disable fading - always show both
nb: Deaktiver uttoning - vis alltid begge

en: Disable keyboard controls
nb: Deaktivér tastaturkontroll

en: Displays YouTube or Vimeo videos with TubePress
nb: Viser YouTube eller Vimeo-videoer med TubePress

en: Don't show videos that may not be suitable for minors.
nb: Ikke vis videoer som ikke er passende for mindreårige.

en: Dynamically set thumbnail spacing based on the width of their container.
nb: Setter avstand mellom miniatyrbilder dynamisk basert på bredden til boksen de står i

en: Enable API cache
nb: Aktiver API bufferminne

en: Enable HTTPS
nb: Aktivér HTTPS

en: Enable JavaScript API
nb: Aktiver JavaScript API

en: Enable debugging
nb: Aktiver feilsøking

en: Fade progress bar and video controls
nb: Ton ut indikatorlinjen og videokontroller

en: Fade progress bar only
nb: Ton ut kun indikatorlinjen

en: Feed
nb: Strøm

en: Filter "racy" content
nb: Filtrer "på kanten"-innhold

en: Front color
nb: Front-farge

en: HTTP method
nb: HTTP-metode

en: Height (px) of thumbs
nb: Høyde (px) på miniatyrbilder

en: Here you can set the default options for TubePress. Each option here can be overridden on a per page/post basis with TubePress shortcodes. See the <a href="http://tubepress.com/documentation" target="_blank">documentation</a> for more information.
nb: Her kan du sette standardvalgene for TubePress. Hvert valg her kan overstyres på side-til-side/post-til-post basis med TubePress Enkelkoder (shortcodes). Vennligst se <a href="http://tubepress.com/documentation">dokumentasjonen</a> for mer informasjon.

en: Hide controls
nb: Skjul kontroller

en: Hide the YouTube logo from the control area.
nb: Skjuler YouTube-logoen fra kontrollområdet.

en: If checked, anyone will be able to view your debugging information. This is a rather small privacy risk. If you're not having problems with TubePress, or you're worried about revealing any details of your TubePress pages, feel free to disable the feature.
nb: Om aktivert, vil hvem som helst kunne se feilsøkingsinformasjon. Dette er en relativt lav personvern-risiko. Om du ikke har problemer med TubePress, eller om du er bekymret for å avsløre detaljer om dine TubePress-sider, kan du gjerne deaktivere denne funksjonen.

en: If you enter X, the entire cache will be cleaned every 1/X cache writes. Enter 0 to disable cache cleaning.
nb: Hvis du skriver inn X, vil hele bufferminnet tømmes hver 1/X gang bufferminnet skrives til. Tast inn 0 for å deaktivere tømming av bufferminnet.

en: Implementation
nb: Implementasjon

en: JW Player (by Longtail Video)
nb: JW Player (fra Longtail Video)

en: Keywords
nb: Nøkkelord

en: Leave blank to attempt to use your system's temp directory. Otherwise enter the absolute path of a writeable directory.
nb: La stå tom for å forsøke å benytte systemets temp-mappe. I andre tilfeller, skriv inn den absolutte filstien til en skrivbar katalog.

en: Light
nb: Lys

en: Light color
nb: Lys farge

en: Loop
nb: Repetisjon

en: Main color
nb: Hovedfarge

en: Max height (px)
nb: Maksimal høyde (px)

en: Max width (px)
nb: Maksimal bredde (px)

en: Maximum description length
nb: Maksimal beskrivelseslengde

en: Maximum number of characters to display in video descriptions. Set to 0 for no limit.
nb: Maksimalt antall tegn å vise i videobeskrivelsen. Sett denne til 0 for ubegrenset.

en: Maximum total videos to retrieve
nb: Maksimalt antall totale videoer å hente inn

en: Most videos come with several thumbnails. By selecting this option, each time someone views your gallery they will see the same videos with each video's thumbnail randomized. Note: this option cannot be used with the "high quality thumbnails" feature.
nb: De fleste videoer har flere miniatyrbilder. Ved å aktivere dette valget, vil brukeren se tilfeldige miniatyrbilder for hver video i galleriet fra gang til gang. Merk: dette valget kan ikke brukes i kombinasjon med "høykvalitets miniatyrbilder"-funksjonen.

en: Most-viewed YouTube videos from
nb: Mest sette YouTube-vIdeoer fra

en: No matching videos
nb: Ingen treff på videosøket

en: Not all sort orders can be applied to all gallery types. See the <a href="http://tubepress.com/documentation" target="_blank">documentation</a> for more info.
nb: Ikke alle sorteringsrekkefølger kan benyttes på alle gallerityper. Vennligst se <a href="http://tubepress.com/documentation">dokumentasjonen</a>  for mer info.

en: Note: this option cannot be used with the "randomize thumbnails" feature.
nb: Merk: Dette valget kan ikke brukes i kombinasjon med "TIlfeldig rekkefølge på minatyrbilder" funksjonen.

en: Number of "likes"
nb: Antall "likte"

en: Number of ratings
nb: Antall ratings

en: Only applies to galleries that span multiple pages.
nb: Gjelder kun gallerier som strekker seg over flere sider

en: Only retrieve embeddable videos
nb: Ta imot kun innebyggbare videoer

en: Only show options applicable to...
nb: Vis kun valg relevante til...

en: Order videos by
nb: Rekkefølge på videoer etter

en: Per-page sort order
nb: Per side sorteringsrekkefølge

en: Play each video
nb: Spill hver video

en: Play videos sequentially without user intervention
nb: Spill av videoer etter rekkefølge uten brukeravbrudd

en: Player
nb: Avspiller

en: Provider default
nb: Standard fra tjenestetilbyder

en: Randomize thumbnail images
nb: Bland rekkefølgen på miniatyrbilder

en: Restrict search results to videos from author
nb: Begrens søkeresultater til videoer fra forfatter

en: Runtime
nb: Filsett

en: Save
nb: Lagre

en: Screen color
nb: Skjermfarge

en: Search
nb: Søk

en: Serve thumbnails and embedded video player over a secure connection.
nb: Tilby miniatyrbilder og innebygget videoavspiller over en sikker forbindelse.

en: Set the textual formatting of date information for videos. See <a href="http://us.php.net/date" target="_blank">date</a> for examples.
nb: Gjør typografiske innstillinger i forhold til formatering av dato for videoene. Se <a href="http://us.php.net/date">dato</a> for eksempler.

en: Shortcode keyword
nb: Nøkkelord for Enkelkode (shortcode)

en: Show closed captions by default
nb: Vis undertekster som standard

en: Show controls - load Flash player immediately
nb: Viser kontroller - laster Flashspilleren med en gang

en: Show controls - load Flash player when playback begins
nb: Viser kontroller - Laster Flashspilleren når avspilling begynner

en: Show each video's...
nb: Vis hver videos...

en: Show or hide video controls
nb: Vis eller skjul videokontroller

en: Show pagination above thumbnails
nb: Vis navigering over miniatyrbildene

en: Show pagination below thumbnails
nb: Vis navigering under miniatyrbildene

en: Show related videos
nb: Vis relaterte videoer

en: Show title and rating before video starts
nb: Vis tittel og rating før videoen starter

en: Show video annotations by default
nb: Vis videoannotasjoner som standard

en: Some videos have embedding disabled. Checking this option will exclude these videos from your galleries.
nb: Noen videoer har innebygging deaktivert. Ved å aktivere dette valget vil du eksludere disse videoene fra galleriene.

en: Store API responses in a cache file to significantly reduce load times for your galleries at the slight expense of freshness.
nb: Lagre API-responser i en bufferfil for å drastisk redusere innlastingstidene for galleriene dine

en: The TubePress theme to use for this gallery. Your themes can be found at <code>%s</code>, and default themes can be found at <code>%s</code>.
nb: TubePress-temaet som skal brukes for dette galleriet. Temaene dine kan lastes ned på <code>%s</code>, og standardtema finnes på <code>%s</code>..

en: The brand of the embedded player. Default is the provider's player (YouTube, Vimeo, etc).
nb: Merkeidentiteten til den innebygde avspilleren. Standard er tjenestetilbyderens avspiller (YouTube, Vimeo etc).

en: The word you insert (in plaintext, between square brackets) into your posts/pages to display a gallery.
nb: Ordet du setter inn (i klartekst, mellom hakeparantes) i innlegget/siden for å vise et galleri.

en: Theme
nb: Tema

en: This YouTube playlist
nb: Denne YouTube-spillelisten

en: This YouTube user's "favorites"
nb: Denne YouTube-brukerens "favoritter"

en: This can help to reduce the number of pages in your gallery. Set to "0" to remove any limit.
nb: Dette hjelper med å redusere antall sider i galleriet. Sett denne til "0" for å fjerne begrensning.

en: Thumbnails
nb: Miniatyrbilder

en: Thumbnails per page
nb: Miniatyrbilder per side

en: Title
nb: Tittel

en: Toggles the display of related videos after a video finishes.
nb: Skrur av og på visning av relatert innhold etter at en video avsluttes

en: TubePress Options
nb: TubePress Innstillinger

en: TubePress shortcode for the widget. See the <a href="http://tubepress.com/documentation" target="_blank">documentation</a>.
nb: TubePress EnkelKode for widgeten. Se <a href="http://tubepress.com/documentation"> dokumentasjonen</a>.

en: Use "fluid" thumbnails
nb: Bruk "flytende" miniatyrbildeområder

en: Use high-quality thumbnails
nb: Benytt Høykvalitets miniatyrbilder

en: Use relative dates
nb: Bruk relative datoer

en: Video %s not found
nb: Videoen %s ble ikke funnet

en: Video blacklist
nb: Videosvarteliste

en: Videos credited to this Vimeo user (either appears in or uploaded by)
nb: Videoer kreditert til denne Vimeo-brukeren (enten opptrer i eller lastet opp av)

en: Videos from this Vimeo album
nb: Videoer fra dette Vimeo-albumet

en: Videos from this Vimeo group
nb: Videoer fra denne Vimeo-gruppen

en: Videos from this YouTube user
nb: Videoer fra denne YouTube-brukeren

en: Videos in this Vimeo channel
nb: Videoer i denne Vimeo-kanalen

en: Videos related to this YouTube video
nb: Videoer relatert til denne YouTube-videoen

en: Videos this Vimeo user appears in
nb: VIdeoer som denne Vimeo-brukeren er med i

en: Videos this Vimeo user likes
nb: Videoer som denne Video-brukeren liker

en: Videos uploaded by this Vimeo user
nb: Videoene lastet opp av denne Vimeo-brukeren

en: View count
nb: Vist

en: Vimeo API "Consumer Key"
nb: Video API "Forbrukernøkkel"

en: Vimeo API "Consumer Secret"
nb: Vimeo API "Hemmelighet for Bruker"

en: Vimeo search for
nb: Vimeo søk etter

en: When a video finishes, this will start playing the next video in the gallery.
nb: Når videoen stopper, vil dette starte den neste videoen i galleriet.

en: Which videos?
nb: Hvilke videoer?

en: Width (px) of thumbs
nb: Bredde (px) på miniatyrbilder

en: YouTube API Developer Key
nb: YouTube API-utviklernøkkel

en: YouTube limits this to 1,000 results.
nb: YouTube begrenser dette til 1,000 resultater

en: YouTube player theme
nb: YouTube avspillertema

en: YouTube search for
nb: YouTube-søk etter

en: YouTube will use this developer key for logging and debugging purposes if you experience a service problem on their end. You can register a new client ID and developer key <a href="http://code.google.com/apis/youtube/dashboard/" target="_blank">here</a>. Don't change this unless you know what you're doing.
nb: YouTube vil benytte denne utviklernøkkelen for logging og feilsøking, om du opplever et tjenesteproblem på deres side. Du kan registrere en ny klient-ID og utviklernøkkel <a href="http://code.google.com/apis/youtube/dashboard/">her</a>. Ikke endre denne såfremt du ikke vet nøyaktig hva du gjør.

en: all time
nb: hele tiden

en: comment count
nb: antall kommentarer

en: date published (newest first)
nb: publisert dato (nyest først)

en: date published (oldest first)
nb: publisert dato (eldste først)

en: e.g. "yesterday" instead of "November 3, 1980".
nb: f.eks "i går" istedet for "3. November, 1980".

en: from the video's original Vimeo page
nb: fra videoens opprinnelige Vimeo-side

en: from the video's original YouTube page
nb: fra videoens opprinnelige YouTube-side

en: in a "detached" location (see the documentation)
nb: fra et "frakoblet" område (se dokumentasjonen)

en: in a new window on its own
nb: i et nytt selvstendig vindu

en: in a popup window
nb: i et popup-vindu

en: length
nb: lengde

en: moderate
nb: moderér

en: next
nb: neste

en: none
nb: ingen

en: normally (at the top of your gallery)
nb: normalt (på toppen av galleriet)

en: position in a playlist
nb: posisjon i spilleliste

en: prev
nb: forrige

en: random
nb: tilfeldig

en: randomly
nb: tilfeldig

en: rating
nb: poengsum

en: relevance
nb: relevans

en: reversed position in a playlist
nb: reversert posisjon i en spilleliste

en: statically (page refreshes on each thumbnail click)
nb: statisk (siden oppdateres for hvert klikk på miniatyrbildene)

en: strict
nb: strenge

en: title
nb: tittel

en: today
nb: idag

en: view count
nb: vist antall ganger

en: with FancyBox
nb: med FancyBox

en: with Shadowbox
nb: med Shadowbox

en: with TinyBox
nb: Med TinyBox

en: with jqModal
nb: med jqModal
