TubePress - en to pl translation catalogue (173 entries)

en: "Lazy" play videos
pl: "Leniwe" odtwarzanie filmów

en: "Modest" branding
pl: "Skromny" branding

en: <a href="http://vimeo.com/api/applications/new" target="_blank">Click here</a> to register for a consumer key and secret.
pl: <a href="http://vimeo.com/api/applications/new">Kliknij tutaj</a>, aby uzyskać klucz "consumer key" oraz "secret".

en: <a href="http://wikipedia.org/wiki/Ajax_(programming)" target="_blank">Ajax</a>-enabled pagination
pl: Paginacja z <a href="http://wikipedia.org/wiki/Ajax_(programming)">Ajax</a>

en: A YouTube or Vimeo user name. Only applies to search-based galleries.
pl: Nazwa użytkownika YouTube lub Vimeo. Dotyczy jedynie galerii opartych na wyszukiwaniu.

en: A list of video IDs that should never be displayed.
pl: Lista ID filmów, które nie powinny nigdy zostać wyświetlone.

en: Additional sort order applied to each individual page of a gallery
pl: Dodatkowe kolejność sortowania stosowane do każdej strony galerii

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: After video playback begins, choose which elements (if any) of the embedded video player to automatically hide.
pl: Po odtwarzanie wideo zaczyna, wybrać, które elementy (jeśli w ogóle) z wbudowanego odtwarzacza wideo, aby automatycznie schować.

en: Allow TubePress to communicate with the embedded video player via JavaScript. This incurs a very small performance overhead, but is required for some features.
pl: Pozwól TubePress komunikować się z osadzonym ("embedded") odtwarzaczem filmów przez JavaScript. Uruchomiona opcja spowoduje mały narzut wydajności, ale jest wymagana dla niektórych funkcjonalności.

en: Allow fullscreen playback.
pl: Pozwól na odtwarzanie pełnoekranowe.

en: Author
pl: Autor

en: Auto-play all videos
pl: Auto-odtwarzaj wszystkie filmy

en: Auto-play each video after thumbnail click.
pl: Auto-odtwarzanie każdego video po kliknięciu w miniaturkę.

en: Average rating
pl: Średnia ocena

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Cache
pl: Pamięć podręczna

en: Cache cleaning factor
pl: Przelicznik czyszczenia pamięci podręcznej

en: Cache directory
pl: Katalog pamięci podręcznej ("Cache")

en: Cache entries will be considered stale after the specified number of seconds. Default is 3600 (one hour).
pl: Wpisy pamięci będą uważane za wygaśnięte po zadanym czasie w sekundach. Domyślnie jest to 3600 sekund (godzina).

en: Cache expiration time (seconds)
pl: Czas wygasania pamięci podręcznej (sekundy)

en: Category
pl: Kategoria

en: Continue playing the video until the user stops it.
pl: Kontynuuj odtwarzanie filmu dopóki nie zatrzyma go użytkownik.

en: Dark
pl: Ciemny

en: Date format
pl: Format date

en: Date posted
pl: Data publikacji

en: Default is 120.
pl: Domyślnie 120.

en: Default is 20. Maximum is 50.
pl: Standardowo 20. Maksymalnie 50.

en: Default is 350.
pl: Standardowo 350.

en: Default is 425.
pl: Standardowo 425.

en: Default is 90.
pl: Domyślnie 90.

en: Defines the HTTP method used in most TubePress Ajax operations
pl: Określa metodę HTTP używaną w większości TubePress operacji Ajax

en: Description
pl: Opis

en: Disable fading - always show both
pl: Wyłącz fading - zawsze pokazują zarówno

en: Disable keyboard controls
pl: Wyłączenie kontroli klawiaturowych

en: Displays YouTube or Vimeo videos with TubePress
pl: Odtwarzaj filmy YouTube lub Vimeo przez TubePress

en: Don't show videos that may not be suitable for minors.
pl: Nie pokazuj filmów, które nie mogą być nieodpowiednie dla nieletnich.

en: Dynamically set thumbnail spacing based on the width of their container.
pl: Dynamicnie ustal odstępy na podstawie szerokości ich kontenera.

en: Enable API cache
pl: Uruchom pamięć podręczną API

en: Enable HTTPS
pl: Włącz HTTPS

en: Enable JavaScript API
pl: Włącz JavaScript API

en: Enable debugging
pl: Uruchom debugging

en: Fade progress bar and video controls
pl: Fade pasek postępu i kontroli wideo

en: Fade progress bar only
pl: Fade tylko pasek postępu

en: Feed
pl: "Feed"

en: Filter "racy" content
pl: Filtruj "pikantną" zawartość

en: Front color
pl: Kolor czoła

en: HTTP method
pl: Metoda HTTP

en: Height (px) of thumbs
pl: Wysokość (px) miniaturek

en: Here you can set the default options for TubePress. Each option here can be overridden on a per page/post basis with TubePress shortcodes. See the <a href="http://tubepress.com/documentation" target="_blank">documentation</a> for more information.
pl: Tutaj można ustawić domyślne opcje TubePress. Każda opcja tutaj może być zmieniona na jednej stronie/post zasadach z shortcodes TubePress. Zobacz <a href="http://tubepress.com/documentation">dokumentacji</a> aby uzyskać więcej informacji.

en: Hide controls
pl: Ukryj kontroli

en: Hide the YouTube logo from the control area.
pl: Ukryj logo YouTube w obszarze sterowania.

en: If checked, anyone will be able to view your debugging information. This is a rather small privacy risk. If you're not having problems with TubePress, or you're worried about revealing any details of your TubePress pages, feel free to disable the feature.
pl: Yeśli zaznaczone, każdy będzie w stanie zobaczyć Twoje informacje o debuggingu.

en: If you enter X, the entire cache will be cleaned every 1/X cache writes. Enter 0 to disable cache cleaning.
pl: Jeśli wstawisz X, cała pamięć podręczna będzie czyszczona co 1/X zapisów. Wpisz 0, aby wyłączyć czyszczenie pamięci.

en: Implementation
pl: Implementacja

en: JW Player
pl: JW gracza

en: JW Player (by Longtail Video)
pl: JW Player (przez Wideo Longtail)

en: Keywords
pl: Słowa kluczowe

en: Leave blank to attempt to use your system's temp directory. Otherwise enter the absolute path of a writeable directory.
pl: Zostaw puste pole, aby użyć folderu tymczasowego Twojego systemu. W innym przypadku podaj ściężkę absolutną do zapisywalnego folderu.

en: Light
pl: Światło

en: Light color
pl: Kolor światła

en: Loop
pl: Pętla

en: Main color
pl: Główny kolor

en: Max height (px)
pl: Maksymalna wysokość(px)

en: Max width (px)
pl: Maksymalna szerokość (px)

en: Maximum description length
pl: Maksymalna długość opisu

en: Maximum number of characters to display in video descriptions. Set to 0 for no limit.
pl: Maksymalna liczba znaków do wyświetlenia w opisie filmu. Ustaw na 0, aby wyłączyć limit.

en: Maximum total videos to retrieve
pl: Maksymalna ilość filmów do pobrania

en: Most videos come with several thumbnails. By selecting this option, each time someone views your gallery they will see the same videos with each video's thumbnail randomized. Note: this option cannot be used with the "high quality thumbnails" feature.
pl: Większość filmów posiada kilka miniaturek. Wybierając tą opcję za każdym razem kiedy ktoś ogląda Twoją galerię zobaczy te same filmy, ale z losowo wybranymi miniaturkami. Zauważ: ta opcja nie może być użyta razem z funkcją "wysokiej jalości miniaturki".

en: Most-viewed YouTube videos from
pl: Najczęsciej oglądane filmy YouTube od

en: No matching videos
pl: Brak pasujących filmów.

en: Not all sort orders can be applied to all gallery types. See the <a href="http://tubepress.com/documentation" target="_blank">documentation</a> for more info.
pl: Nie każy typ sortowania może być zastosowany do wszystkich galerii. Więcej informacji w <a href="http://tubepress.com/documentation">dokumentacji</a>.

en: Note: this option cannot be used with the "randomize thumbnails" feature.
pl: Zauważ: ta opcja nie może być użyta razem z funkcją "losuj miniaturki".

en: Number of "likes"
pl: Liczba "likes"

en: Number of ratings
pl: Liczba ocen

en: Only applies to galleries that span multiple pages.
pl: Odnośi się tylko do galerii, które mają rozpiętość na wiele stron.

en: Only retrieve embeddable videos
pl: Pobieraj tylko filmy "embeddable"

en: Only show options applicable to...
pl: Pokaż tylko opcje aplikowalne do...

en: Order videos by
pl: Sortuj filmy po

en: Per-page sort order
pl: Per-strona kolejność sortowania

en: Play each video
pl: Odtwórz każdy film

en: Play videos sequentially without user intervention
pl: Odgrywaj filmy sekwencyjnie bez interwencji użytkownika.

en: Player
pl: Odtwarzac

en: Provider default
pl: Domyślny dostawcy

en: Randomize thumbnail images
pl: Losuj miniaturki filmów

en: Restrict search results to videos from author
pl: Ogranicz ilość wyników wyszukiwania do filmów od autora

en: Runtime
pl: Czas

en: Save
pl: Zapisz

en: Screen color
pl: Kolorowy ekran

en: Search
pl: Szukaj

en: Serve thumbnails and embedded video player over a secure connection.
pl: Udostępniaj miniaturki i zaszyte ("embedded") wideo przez bezpieczne łącze.

en: Set the textual formatting of date information for videos. See <a href="http://us.php.net/date" target="_blank">date</a> for examples.
pl: Ustaw formatowanie informacji o dacie filmów. Zobacz  przykłady: <a href="http://us.php.net/date">date</a>.

en: Shortcode keyword
pl: Słowo kluczowe dla "shortcode"

en: Show closed captions by default
pl: Pokaż domyślnie zamknięte podpisy

en: Show controls - load Flash player immediately
pl: Pokaż panel kontroli - odtwarzacz Flash obciążenia natychmiast

en: Show controls - load Flash player when playback begins
pl: Pokaż panel kontroli - obciążenia Flash player, gdy rozpocznie się odtwarzanie

en: Show each video's...
pl: Pokaż dla każdego filmu...

en: Show or hide video controls
pl: Pokaż lub ukryj kontroli wideo

en: Show pagination above thumbnails
pl: Pokaż paginację nad miniaturkami

en: Show pagination below thumbnails
pl: Pokaż paginację pod miniaturkami

en: Show related videos
pl: Pokaż związane filmy

en: Show title and rating before video starts
pl: Pokaż tytuł oraz ocenę przed uruchomieniem filmu.

en: Show video annotations by default
pl: Pokaż adnotacje wideo domyślnie

en: Some videos have embedding disabled. Checking this option will exclude these videos from your galleries.
pl: NIektóre filmy mają wyłączony "embedding". Zaznaczenie tej opcji spowoduje wykluczenie tych filmów z Twojej galerii.

en: Store API responses in a cache file to significantly reduce load times for your galleries at the slight expense of freshness.
pl: Przechowuj odpowiedzi API w pliku pamięci podręcznej, aby znacznie zminimalizować czasy ładowania Twoich galerii kosztem małego opóźnienia w świeżości treści.

en: The TubePress theme to use for this gallery. Your themes can be found at <code>%s</code>, and default themes can be found at <code>%s</code>.
pl: Schemat wyglądu TubePress użyty dla tej galerii. Twoje schematy możesz znaleźć pod adresem <code>%s</code>, domyślne schematy są pod adresem <code>%s</code>.

en: The brand of the embedded player. Default is the provider's player (YouTube, Vimeo, etc).
pl: Typ/branding wbudowanego odtwarzacza. Standardowy to odtwarzacz dostawcy (YouTube, Vimeo, itp.).

en: The word you insert (in plaintext, between square brackets) into your posts/pages to display a gallery.
pl: Słowo, które wstawisz (w zwykłym tekście pomiędzy nawiasami) w Twojej stronie/wpisie, aby wyświetlić galerię.

en: Theme
pl: Schemat

en: This YouTube playlist
pl: Ta playlista YouTube

en: This YouTube user's "favorites"
pl: "Ulubione" tego użytkownika YouTube

en: This can help to reduce the number of pages in your gallery. Set to "0" to remove any limit.
pl: To ustawienie może pomóc w ograniczeniu liczby stron w Twojej galerii. Ustaw na "0", aby usunąć limit.

en: Thumbnails
pl: Miniaturki

en: Thumbnails per page
pl: Miniaturek na stronę

en: Title
pl: Tytuł

en: Toggles the display of related videos after a video finishes.
pl: Uruchamia wyświetlanie związanych filmów po zakończeniu odtwarzania.

en: TubePress Options
pl: Opcje TubePress

en: TubePress shortcode for the widget. See the <a href="http://tubepress.com/documentation" target="_blank">documentation</a>.
pl: "Shortcode" TubePress dla widgetu. Zobacz <a href="http://tubepress.com/documentation"> dokumentację</a>.

en: Use "fluid" thumbnails
pl: Użyj "płynnych" miniaturek

en: Use high-quality thumbnails
pl: Użyj wysokiej jakości miniature

en: Use relative dates
pl: Użyj daty relatywnej

en: Video %s not found
pl: Wideo %s nie znaleziono

en: Video blacklist
pl: "Czarnalista" filmów

en: Videos credited to this Vimeo user (either appears in or uploaded by)
pl: Filmy przypisane do tego użytkownika Vimeo (w których występuje lub które dodał)

en: Videos from this Vimeo album
pl: Filmy z tego albumu Vimeo

en: Videos from this Vimeo group
pl: Filmy z tej grupy Vimeo

en: Videos from this YouTube user
pl: Filmy od tego użytkownika YouTube

en: Videos in this Vimeo channel
pl: Filmy na tym kanale Vimeo

en: Videos related to this YouTube video
pl: Filmy podobne do tego filmu wideo YouTube

en: Videos this Vimeo user appears in
pl: Filmy w których występuje ten użytkownik Vimeo

en: Videos this Vimeo user likes
pl: Filmy, które lubi ten użytkownik Vimeo

en: Videos uploaded by this Vimeo user
pl: Filmy dodane przez użytkowniaka Vimeo

en: View count
pl: Ilość oglądnięć

en: Vimeo search for
pl: Wyszukiwanie Vimeo dla

en: When a video finishes, this will start playing the next video in the gallery.
pl: Kiedy film się zakończy, ta funkcja spowoduje odtwarzanie następnego filmu w galerii.

en: Which videos?
pl: Które filmy?

en: Width (px) of thumbs
pl: Szerokość (px) miniaturek

en: YouTube API Developer Key
pl: Klucz YouTube API Developer

en: YouTube limits this to 1,000 results.
pl: YouTube posiada limit do 1,000 wyników.

en: YouTube player theme
pl: YouTube player motyw

en: YouTube search for
pl: Wyszukiwanie YouTube dla

en: YouTube will use this developer key for logging and debugging purposes if you experience a service problem on their end. You can register a new client ID and developer key <a href="http://code.google.com/apis/youtube/dashboard/" target="_blank">here</a>. Don't change this unless you know what you're doing.
pl: YouTube użyje tego klucza w celu debugowania oraz logowania jeśłi doświadczysz problemów z usługą po ich stronie. Możesz zarejestrować ID oraz klucz <a href="http://code.google.com/apis/youtube/dashboard/">tutaj</a>. Nie zmieniaj tego chyba, że wiesz co robisz.

en: all time
pl: cały czas

en: comment count
pl: licznik komentarzy

en: date published (newest first)
pl: data publikacji (najpierw najnowsze)

en: date published (oldest first)
pl: data publikacji (nastarsze najpierw)

en: e.g. "yesterday" instead of "November 3, 1980".
pl: np. "wczoraj" zamiast "3 Listopad,1980".

en: from the video's original Vimeo page
pl: z oryginalnej strony Vimeo filmu

en: from the video's original YouTube page
pl: z oryginalnej strony YouTube filmu

en: in a "detached" location (see the documentation)
pl: w "odłączonej" lokacji (zobacz dokumentację)

en: in a new window on its own
pl: w nowym własnym oknie

en: in a popup window
pl: w "wyskakującym" okienku

en: length
pl: długość

en: moderate
pl: średni

en: next
pl: następne

en: none
pl: brak

en: normally (at the top of your gallery)
pl: normalnie (na górze Twojej galerii)

en: position in a playlist
pl: pozycja na playście

en: prev
pl: poprzednie

en: random
pl: przypadkowy

en: randomly
pl: losowo

en: rating
pl: ocena

en: relevance
pl: związek

en: reversed position in a playlist
pl: odwrócona pozycja na liście odtwarzania

en: statically (page refreshes on each thumbnail click)
pl: statycznie (strona odświeża się po każdym kliknięciu w miniaturkę)

en: strict
pl: ścisły

en: title
pl: tytuł

en: today
pl: dzisiaj

en: view count
pl: zobacz licznik

en: with FancyBox
pl: za pomocą "Fancybox"

en: with Shadowbox
pl: za pmocą "Shadowbox"

en: with TinyBox
pl: za pomocą "TinyBox"

en: with jqModal
pl: za pomocą "jqModal"
